Domů Naše potraviny Jíme zdravě Méně soli

Méně soli

Chcete jíst zdravěji? Pak používejte v jídlech méně soli.

Snižujte množství soli

Všichni si rádi dáme něco slaného na zub, jen abychom zahnali hlad. Nebo si jen trochu přisolíme večeři. Ale všechna ta sůl našemu zdraví ani zdaleka neprospívá.

Proč bychom měli snížovat množství soli v naší stravě?

I když sůl potřebujeme, příliš velké množství je spojeno se zdravotními problémy jako například vysokým tlakem, což může vést k srdečním zástavám a infarktům.

Jaká je maximální denní dávka soli?

Všeobecně se doporučuje, že denní dávka soli pro dospělého by měla být menší než 6 gramů. U dětí potom záleží na jejich věku.

A jak můžeme množství soli v naší stravě snížit?

Sůl je přirozenou součástí mnoha potravin. Nicméně většina spotřebovaného množství soli se k nám dostane ve chvíli, když vaříme a sůl přidáme do jídla nebo z potravin už nějakým způsobem zpracovaných. Je dobré omezit množství přidané soli do jídel, zároveň kontrolovat etikety na výrobcích a snažit se stravovat vyváženě.

A jak Iceland pomáhá lidem snižovat množství soli v jejich stravě?

V Icelandu již od roku 1998 pracujeme tvrdě na tom, abychom množství soli v našich vlastních výrobcích snížili. Od toho roku máme program na snížení soli a spolupracujeme s produktovými odborníky tak, abychom tento program naplnili. Zákazníkům pomáháme dělat kvalifikovaná rozhodnutí, na našich produktech jsou uvedeny všechny důležité výživové informace.

Newsletter