O nás

Zaměřuje se především na prodej kvalitních, ale cenově dostupných výrobků. Iceland u produktů vlastní značky nevyužívá barviva ani konzervanty
a při jejich výrobě zakázal použití mechanicky separovaného masa a modifikovaných potravin.

Nejsme pouze obchod s mraženým zbožím, nabízíme kompletní sortiment, s velkým důrazem na kvalitu. Naše produkty jsou ve Velké Británii vítězi mnoha srovnávacích testů.
K výrobě potravin používáme speciální, praxí prověřené technologie a chuť opravdu kvalitně zpracovaných surovin chceme naučit vyhledávat i spotřebitele u nás.

Naše mražená zelenina a ovoce, které jsou vždy sklizeny v optimálním čase a zamraženy ihned po sklizni je ve srovnání s těmi, které byli sklizeny předčasně a cestovali několik tisíc kilometrů, chuťově i nutričně vhodnější. Zmrazování je přirozený způsob, jak prodloužit životnost jednotlivých pokrmů a čerstvých potravin. Živiny a vitamíny jsou zachovány i bez přidávání umělých látek.

Britská Kvalita – neděláme rozdíly v kvalitě potravin

Potraviny vlastní značky v supermarketech Iceland mají stejné složení v České republice, ve Velké Británii i v dalších 30 zemích světa, ve kterých je Iceland zastoupen.
Do našich prodejen totiž dovážíme produkty určené pro britský trh. V ČR je pouze opatříme českou etiketou.

Stop palmovému oleji

Planeta nám není lhostejná. Proto jsme ze všech produktů vlastní značky, vyrobených po roce 2018 odstranili palmový olej. Nejvíce postiženým živočišným druhem v důsledku výroby palmového oleje je populace orangutanů, kteří kvůli masovému kácení deštných pralesů přicházejí o svůj přirozený domov. Certifikovaný udržitelný olej v současné době neomezuje odlesňování, takže dokud to tak bude, nehodláme ho používat.

Dost bylo plastů

Společnost Iceland se stala prvním významným maloobchodním prodejcem, který se zavázal k eliminaci plastových obalů u všech výrobků své vlastní značky.
Stávající plastové obaly se nahradí papírovými obaly, tácy z buničiny a papírovými taškami, které budou recyklovatelné prostřednictvím sběru domácího odpadu nebo recyklačních zařízení přímo v obchodech.

Jednatel společnosti Iceland pan Richard Walker uvedl: „Svět si konečně začíná uvědomovat, jakou pohromu plasty představují. Každou minutu se do našich oceánů dostává množství odpovídající jednomu kamionu a způsobuje nevýslovné škody mořskému ekosystému a v konečném důsledku i celému lidstvu – protože přežití nás všech závisí právě na oceánech.

Odpovědnost nyní leží na maloobchodních prodejcích, kteří by jako hlavní původci znečištění a odpadu z plastových obalů měli zaujmout jasný postoj a smysluplným způsobem se změnit.“